Strona główna/Aktualności/Zapraszamy do kolejnej akcji wolontariatu - Szlachetnej (..)

Zapraszamy do kolejnej akcji wolontariatu - Szlachetnej Paczki.

29 Listopada 2022

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice i Uczniowie

Ponieważ zbliża się grudzień zapraszamy do kolejnej akcji wolontariatu - Szlachetnej Paczki.

W tym roku chcielibyśmy udzielić pomocy i wsparcia rodzinie z naszej szkoły oraz dzieciom z Ukrainy.

Wszystkie produkty można składać na 2 piętrze sala 44 Szkoły Podstawowej nr7 w Czeladzi, niestety w związku z awarią i remontem, nie możemy składować produktów u pana Konserwatora jak było to dotychczas.

Przedstawiam Państwu krótki opis rodziny wraz z potrzebami:

Pani Monika (34 l.) wychowuje trójkę dzieci: Anię (9 l.), Tomka (13 l.) i Martę (15 l.). Dotychczas wiodła ustatkowane życie, a jej pensja pozwalała zaspokoić potrzeby zarówno jej jak i dzieci.

Pani Monika jest mądrą, zaradną oraz ciepłą kobietą. Posiada trójkę dzieci w wieku szkolnym i bardzo chorego męża leczonego onkologicznie, którego leczenie pochłania większość wydatków. Tym samym w obecnej sytuacji Panią Monika nie jest w stanie zaspokoić podstawowych potrzeb rodziny. Nigdy nie chciała od nikogo pomocy, zawsze radziła sobie sama. Chętnie za to pomagała innym, biorąc udział w różnych akcjach charytatywnych. Ma świetny kontakt z dziećmi. Poświęca im dużo czasu. Rodzina bardzo lubi chodzić na wspólne spacery, grać w gry planszowe, bawić się, rysować. Jej syn uwielbia grać w piłkę nożną, a Ania jest utalentowana plastycznie. Rodzina robi wspólnie ozdoby świąteczne. Pani Monika jest bardzo silną i skromną kobietą. Mimo problemów, zawsze jest uśmiechnięta. Jest wdzięczna za to, co ma, ale jednocześnie jest również zdeterminowana, aby poprawić swoją obecną sytuację. Jako najważniejszą potrzebę rodzina wskazuje produkty spożywcze, środki czystości oraz materiały szkolne, które pochłaniają znaczną część budżetu domowego.

Szlachetny Darczyńco

- cieszymy, że razem z nami zmieniasz historie życia tych, którzy najbardziej tego potrzebują.

Dziękujemy, że chcesz razem z nami nieść mądrą pomoc. Przygotowana przez Ciebie paczka to dla potrzebujących coś więcej niż pomoc materialna. To dostrzeżenie ich piękna i potwierdzenie ich ważności, swoiste przywrócenie godności. Dzięki takiemu docenieniu ze strony innych znów stają się ważni dla samych siebie i zaczynają zmieniać swoje życie.

Poniżej znajdziesz informację dotyczącą przygotowania Paczki. Mamy też dla Ciebie propozycje, które ułatwią Ci przygotowanie pomocy.

Potrzeby rodziny:

1. Żywność trwała : HERBATA, KASZA, CUKIER, MAKARON, MĄKA, SŁODYCZE, SOSY GOTOWE (NP. DO SPAGHETTI); LUB INNE PRODUKTY SPOŻYWCZE, KTÓRE NIE ULEGNĄ USZKODZENIU, WYLANIU CZY ROZGNIECENIU.
  2. Środki czystości : PROSZEK DO PRANIA, PŁYN DO PŁUKANIA. PASTA DO ZĘBÓW, MYDŁO LUB ŻEL W PŁYNIE, PŁYN DO PODŁÓG, RĘCZNIKI PAPIEROWE, SZAMPONY.
  3. Pomoce szkolne : ZESZYTY, FARBKI, PAPIER KOLOROWY, KLEJ, NOŻYCZKI, PRZYBORY DO PISANIA, KREDKI, PLASTELINA, PIÓRNIK.
  4. Z INNYCH RZECZY : ZESTAW TALERZY.
  5. Ubrania:
    Dziewczynka szkoła podstawowa 140-146 cm: kurtka zimowa, czapka, szalik, rękawiczki, bluza, spodnie (szczupła dziewczynka 140 cm), buty zimowe rozmiar 36.
    Chłopiec szkoła podstawowa 172 cm (szczupły): czapka, szalik, rękawiczki, spodnie męskie rozmiar S, bluza, bezrękawnik rozmiar M.
    Chłopiec szkoła średnia 192 cm (szczupły): czapka, szalik, rękawiczki, spodnie męskie rozmiar L długość nogawki 34, bluza, bezrękawnik rozmiar L.

Jednocześnie chcielibyśmy wspomóc naszych uczniów z Ukrainy, jeżeli ktoś z Państwa chciałby dołączyć również to tej akcji, to bardzo dziękujemy.

Najważniejsze rzeczy dla tych uczniów to:

• - Przybory do rysowania lub malarstwa / lubi rysować /, ciepła piżama 160 wzrostu, rolki - rozmiar 37-38.
  • - zimowe rękawiczki z nadrukiem 10 lat, buty piłkarskie 34, plecak szkolny. Odzież -wzrost 145.
  • - słuchawki, ubrania 140 wzrost- dres, bluza z kapturem, ciepła piżama /przyda się wszystko/
  • - Odzież na 12 lat, spodnie lub dres na 140, buty na zimę rozmiar 35-36.
  • - Odzież 158-160 w kolorze różowym, buty zimowe rozmiar 37.
  • - przybory szkolne i słodycze
  • - Bluza z kapturem ciepła14 lat, Ubrania 160.
  • -Bluza z kapturem wkładana przez głowę bez suwaka 164, kurtka na zimę, buty na zimę r.39.
  • - mazaki, markery, przybory do rysowania, czapka różowa z szalikiem lub czarna.
  • - słuchawki duże,
  • - słownik polsko-rosyjski
  • - słownik polsko-ukraiński lub polsko-rosyjski
  • "zabawkowy" bezprzewodowy mikrofon z głośnikiem, który zmienia głos
  • - maskotka miś lub inny pluszak dla dziewczynki 9lat.

Rzeczy, które podarujesz rodzinie powinny być dla niej prezentem. Mogą ale nie muszą być nowe. Jeśli będą to rzeczy używane - niech będą zadbane. Paczka przygotowywana jest z myślą o drugim człowieku - jest jak prezent. Przygotuj paczkę tak, by osoby, których nią obdarujesz poczuły się naprawdę wyjątkowo.

Drodzy Rodzice i Uczniowie

Nie bądźmy obojętni! Pokażmy, że nie jest nam obcy drugi człowiek!

Dziękujemy za okazanie wsparcia i pomoc dla potrzebujących

Już niejednokrotnie udowodniliśmy, że potrafimy współpracować zróbmy więc teraz coś dobrego RAZEM!

Opiekunowie wolontariatu :

Ksiądz Adrian Piętka