Strona główna/Aktualności/Wolontariat informacje co się działo i co jeszcze przed (..)

Wolontariat informacje co się działo i co jeszcze przed nami

21 Listopada 2022

1. Dnia 10 września uczniowie z Sp7 uświetnili swoim występem 760- tą rocznicę nadania praw miejskich Czeladzi . Wykonali piosenki w języku francuskim oraz taniec cza- czę. Dziękujemy dzieciom za występ, a gościom za przybycie.

Opiekunami grupy byli nauczyciele:

Agata Kozera i Katarzyna Przesmycka

1. We wrześniu odbyła się akcja Pola nadziei sadzenie żonkili dla Hospicjum

W październiku tradycyjnie nasi wolontariusze PÓL NADZIEI na zielonym terenie szkoły sadzili cebulki żonkili. Akcja ta ma na celu nie tylko ukwiecenie szkolnego terenu, ale przede wszystkim solidaryzowanie się z podopiecznymi Hospicjum Św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom i Uczniom za zakupienie cebulek i przyłączenie się do kolejnych działań wolontariatu.

Opiekunowie wolontariatu:

1. Schronisko

Dnia 27 października zakończyliśmy zbiórkę darów dla Schroniska w Milowicach.

Dziękujemy naszym wolontariuszom za pomoc i wszystkim tym, którzy zaangażowali się w zbiórkę dla potrzebujących zwierzaków.

Opiekunowie :

1. Zbiórka nakrętek

Szkoła Podstawowa nr 7 im. 1000-lecia Państwa Polskiego w Czeladz

"Miej serce, wrzuć w serce"

Nasza szkoła przyłącza się do akcji organizowanej przez CZELADZKIE EKO.

Zbieramy nakrętki pomagając potrzebującym czeladzkim dzieciom.

Wszystkim z góry dziękujemy

za pomaganie przez segregowanie

1. W październiku również akcja na Fundację

Dnia 16 października, w którym wspominaliśmy 44 rocznicę wyboru kard Karola Wojtyły na Papieża, młodzież z klas 8 naszej szkoły w ramach kolejnej akcji Szkolnego Wolontariatu zbierała ofiary na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspomaga ludzi młodych chcących się kształcić. Uzbieraliśmy 1730,37 zł. Wszystkim Darczyńcom w imieniu obdarowanych dziękujemy - Katarzyna Przesmycka i Ks. Adrian Piętka.

1. Góra Grosza:

Ogłaszamy kolejną zbiórkę „Góra Grosza” w SP 7 Czeladź.

Zapraszamy wszystkie klasy do wzięcia udziału w następnej akcji wolontariatu

1. Kartka Bożonarodzeniowa

Pragniemy przygotować kartki bożonarodzeniowe dla najbardziej potrzebujących.  Chcielibyśmy więc skierować do nich również słowa otuchy i wsparcia. Dać im świadomość, że nie są sami. Choć nie możemy się z nimi spotkać, aby im to udowodnić, możemy ich o tym zapewnić przygotowując i wypisując dla nich kartkę ze świątecznymi życzeniami. Taka mała rzecz pozwoli zapalić w wielu sercach światełko otuchy i nadziei. Sprawi, że tegoroczne Święta staną się dla naszych samotnych, ubogich czy bezdomnych rodzinne.

Dlatego zwracamy się do Was z prośbą o przygotowanie takich świątecznych kartek.  Jedna kartka dla nas może znaczyć niewiele, ale dla naszych podopiecznych może stać się skarbem. Przygotujcie więc kartki i wypełnijcie je serdecznymi życzeniami. Kartki zbieramy do 14 grudnia w swoich klasach, po zakończonej akcji wolontariusze przejdą po klasach i zbiorą kartki od wszystkich dzieci.

Dziękujemy za zaangażowanie

Opiekunowie wolontariatu: Katarzyna Przesmycka i Ks. Adrian Piętka