Strona główna/Aktualności/Wirtualna podróż do Bregencji

Wirtualna podróż do Bregencji

23 Marca 2022
17.03.2022 r w naszej szkole odbyły się warsztaty oraz konkurs zorganizowane w ramach projektu „Austria - Land, czyli wędrówka po landach” Edycja IV Miasta. W naszej Siódemce gościliśmy wirtualnie 9 szkół z województwa śląskiego. Uczniowie poznali urokliwą Bregencję położoną nad Jeziorem Bodeńskim. Udaliśmy się w podróż uliczkami tego miasta, poznając zabytki, kuchnię, dialekt i wydarzenia kulturalne. Duże wrażenie wywarły na wszystkich uczestnikach sceny, które budowane są na tafli jeziora do wystawianych tam oper: Rigoletto, Tosca, Carmen, Bal Maskowy. Uczniowie rywalizowali, biorąc udział w zabawach na Kahoot, Wordwall, układając puzzle oraz pisząc test końcowy. Zwyciężyła drużyna z Rudy Śląskiej, która przechodzi do finału! Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i fantastyczną atmosferę!