Strona główna/Aktualności/Światowy Dzień Wody w naszej szkole.

Światowy Dzień Wody w naszej szkole.

27 Marca 2022

Światowy Dzień Wody został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1992 roku, a pierwsze jego obchody odbyły się 22 marca 1993 roku. Powodem ustanowienia tego święta był  fakt, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej. Dzień Wody to dobry moment, by uświadomić sobie, jak wielką rolę odgrywa woda oraz jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów.

Uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody Światowego Dnia Wody przygotowując wystawę prac plastycznych dotyczącą oszczędzania wody.  Przesłanie dla nas jest proste -woda to źródło życia. Szanujmy ją, chrońmy i nie marnujmy, bo może jej zabraknąć.

W tym dniu, promowaliśmy również wiedzę na temat największego skarbu jakim jest woda. Uczniowie klas V - VIII  wzięli udział w interaktywnym quizie na platformie edukacyjnej Kahoot. Młodzież  z dużym zaangażowaniem i entuzjazmem zdobywała punkty.

Wyniki „Konkursu wiedzy o wodzie”:

I miejsce - Małgorzata Nicer kl. VIII c

II miejsce - Natalia Majerczyk kl. VIII b