Strona główna/Nasza szkoła/Grupa teatralna Myśl-nik

Grupa teatralna Myśl-nik

A TY CO WYBIERZESZ?

10 czerwca 2019 szkolne koło teatralne zaprosiło uczniów klas VI-VIII na przedstawienie przygotowane przez uczennice klasy VIII a pt. "A TY CO WYBIERZESZ?".
Miało ono profilaktyczny charakter i opowiadało o pokusach, które czekają na młodych ludzi, problemach, z którymi mogą się zmagać (takich jak uzależnienia) i trudnych życiowych wyborach. Zachęcało do asertywności, bycia sobą i stawiania na wolność.
Po przedstawieniu uczniowie wypełnili krótkie ankiety dotyczące uzależnień i nawiązujące do prezentowanych treści.

DZIEŃ DLA BEZPIECZEŃSTWA

Z PRZEDSTAWIENIEM GRUPY TEATRALNEJ MYŚL-NIK W KUPALNI KULTURY

25 lutego obchodzono w naszej szkole Dzień dla Bezpieczeństwa.

W tym dniu uczniowie czeladzkich szkół zostali zaproszeni do obejrzenia
w Kopalni Kultury przedstawienia profilaktycznego pt. „Nienawiść zniszczyć
w sobie"
. Spektakl przygotowany został przez grupę teatralną Myśl-nik
ze Szkoły Podstawowej nr 7 pod kierownictwem pani Beaty Luty w ramach kampanii „Relacje szkolne źródłem bezpieczeństwa” oraz projektu "Lubię siebie - lubię ciebie". Podejmuje on aktualny temat przeciwdziałania agresji słownej, wykluczeniu i braku tolerancji. Promuje pozytywne postawy takie jak: przyjaźń, życzliwość i troska o innych.

Przedstawienie obejrzało w sumie około 350 osób, o godzinie 10.00 uczniowie klas szóstych Szkół Podstawowych nr 2, 3, 4 i 5 i o godzinie 11.00 uczniowie klas piątych i szóstych z Siódemki.

Nasi uczniowie w tym dniu ubrali się na biało, co było symbolem przyjaznych relacji i troski o bezpieczeństwo. Jako podsumowanie akcji pani psycholog przeprowadziła wśród losowo wybranych uczestników ankietę dotycząca tematyki dnia.

------------------------

Dzień Nauczyciela 2021 - "Piosenki w prawdziwym życiu" : https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=9jSYQPot708

Słuchowisko na podstawie "Małego Księcia" (efekt pracy zdalnej koła teatralnego maj 2021):