Strona główna/Aktualności/Ślubowanie pierwszoklasistów

Ślubowanie pierwszoklasistów

27 Października 2021

26 października 2021 roku to dzień szczególny dla wszystkich pierwszaków - przyjęcie w poczet  uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 im. 1000-lecia Państwa Polskiego w Czeladzi.

Najpierw dwa tygodnie przygotowań i prób. W końcu nadszedł ten dzień, kiedy to odświętnie ubrani uczniowie dwóch klas pierwszych z wielkim przejęciem mogli zaprezentować swoją wiedzę oraz umiejętności recytatorskie i wokalne. Pierwszoklasiści zdali pierwszy w swoim życiu egzamin i zostali dopuszczeni do ślubowania. Przyrzekali na sztandar szkoły: ,,uczyć się pilnie i chętnie, szanować pracę swoją i innych ludzi, dbać o dobre imię szkoły i klasy, żyć uczciwie i odważnie, kochać swoją Ojczyznę i pracować dla niej kiedy dorosną”.

Następnie dyrektor szkoły pan Artur Polak symbolicznym dotknięciem ołówka  włączył każdego pierwszaka w poczet społeczności szkoły. Miłą niespodzianką dla dzieci były upominki i słodki poczęstunek. Na zakończenie uroczystości zrobiono pamiątkowe zdjęcia, które trafiły do galerii na stronie internetowej szkoły. Z pewnością ten dzień pozostanie na długo w pamięci naszych najmłodszych uczniów.

Wychowawczynie klas pierwszych dziękują wszystkim,  którzy w jakikolwiek  sposób pomogli w przygotowaniach do uroczystości pasowania.

 

do góry