Strona główna/Aktualności/Ogólnopolski program „Ocalimy Świat”- informacja

Ogólnopolski program „Ocalimy Świat”- informacja

20 Października 2022

W tym roku szkolnym świetlica przystąpiła do ogólnopolskiego programu „Ocalimy Świat”.

Program OŚ to wyjątkowa inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów szkół podstawowych, która łączy poszerzanie wiedzy ekologicznej dzieci i młodzieży z kształtowaniem ich charakteru i postaw prospołecznych oraz podnoszeniem kompetencji cyfrowych. W dobie narastającego kryzysu klimatycznego i innych wyzwań ekologicznych młodzi ludzie chcą i powinni wiedzieć, co robić, by zapobiec globalnej katastrofie. Program OŚ pozwala im zdobyć wiedzę, a także doświadczenie przy realizacji własnych projektów proekologicznych na rzecz otoczenia, a jednocześnie zrozumieć rolę wyznawanych wartości i prawego charakteru przy podejmowaniu właściwych decyzji i działań.

ORGANIZATOR PROGRAMU OŚ
Fundacja „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom”

PARTNER MERYTORYCZNY
WWF Polska

PARTNERZY STRATEGICZNI
ING Bank Śląski S.A., VISA

PATRONAT HONOROWY
Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Biblioteka Narodowa

RADA HONOROWA

Prof. dr hab. Tadeusz Gadacz - filozof, recenzent fundacyjnej książki „Z dzieckiem w świat wartości”

Małgorzata O’Shaughnessy - b. Dyrektor Generalna Visa CEE, członkini Rady Honorowej Fundacji „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom”

Prof. dr hab. Jacek Pyżalski - pedagog, badacz, specjalista od zastosowania przez młodzież narzędzi cyfrowych

dr Marzena Żylińska - pedagog, autorka książki „Neurodydaktyka. Nauczanie i uczenie się przyjazne mózgowi”, założycielka ruchu “Budząca się szkoła”

AMBASADORZY

Krystyna Czubówna - dziennikarka, lektorka

Grzegorz Kasdepke - autor książek dla dzieci i młodzieży, Ambasador Fundacji „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom”

Agnieszka Kobus-Zawojska - kajakarka, srebrna medalistka olimpijska z Tokio, 2021

Joanna Racewicz - dziennikarka, prezenterka telewizyjna i radiowa

dr hab. Tomasz Samojlik - pracownik naukowy, biolog, pisarz

Dorota Sumińska - lekarz weterynarii, popularyzatorka wiedzy o zwierzętach, pisarka

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny, NaturBornholm

PATRONAT MEDIALNY:
Onet, Wyborcza.pl, Grupa Cogito, Radio dla Ciebie, Librus, Sygnał, Szkoła.

Zapraszamy do obejrzenia Inauguracji programu OŚ 2022/2023: https://www.facebook.com/calapolskaczytadzieciom/videos/424046999682225

WIĘCEJ O PROGRAMIE:
WWW.OCALIMYSWIAT.PL