Strona główna/Aktualności/ „WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI”?

„WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI”?

15 Marca 2021

„Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” to projekt ekologiczny i edukacyjny, którego celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży w wieku szkolnym do promowania zachowań proekologicznych oraz ponoszenia świadomości ekologicznej na temat szkodliwości składowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
Praktyczną stroną jest zbiórka elektrośmieci prowadzona we współpracy z placówkami oświatowymi na terenie całego kraju. W zamian za uzbierane kilogramy szkoły otrzymują nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego, materiałów biurowych i tuszy lub tonerów.
Jakie są korzyści z udziału?
Czynny udział w Akcji przynosi korzyści nie tylko samej szkole i uczniom, ale również rodzicom, nauczycielom czy firmom prywatnym. Każda osoba zainteresowana oddaniem zużytego sprzętu na rzecz szkoły przyczynia się do poprawy jakości naszego środowiska, ale również ma możliwość pozbycia się niepotrzebnych, zalegających sprzętów. Dodatkowo każdy przekazany sprzęt zaliczany jest na poczet zbiórki szkolnej.
Firmy prywatne bądź instytucje zainteresowane pomocą szkole, a które zechcą oddać zużyty sprzęt przeznaczony do likwidacji otrzymują wymagane prawem dokumenty środowiskowe, czyli Karty Przekazania Odpadów.
Podsumowując główne korzyści to:
• możliwość nieodpłatnego oddania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego przez każdą osobę prywatną bądź firmę
• edukacja społeczności lokalnych na temat szkodliwego wpływu na środowisko składowanych elektrośmieci
• za uzbierane kilogramy szkoły otrzymują nagrody w postaci sprzętu sportowego, materiałów biurowych lub tuszy/tonerów.
Czas trwania Akcji
Akcja w naszej szkole prowadzona będzie w dniach 22 i 23 marca 2021. Elektrośmieci można dostarczać do szkoły (wejście od strony parkingu Spacerowa/Konopnickiej) w godzinach 8.00 - 14.00

EŚ

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Aktualności
doc 2021-03-15 Rodzaje elektrośmieci.doc
zobacz: rejestr zmian pliku, ilość pobrań: 83
Rodzaje elektrośmieci.doc 40KB -

do góry