Strona główna/Aktualności/Zaproszenie dla klas VI na wykład pt. „Zasady Zdrowego (..)

Zaproszenie dla klas VI na wykład pt. „Zasady Zdrowego Żywienia”

18 Kwietnia 2023

Wydział Edukacji i Polityki Społecznej zaprasza wszystkich uczniów klas VI wraz z wychowawcami na profilaktyczny wykład pt. „Zasady Zdrowego Żywienia” - żywienie dzieci i młodzieży, profilaktyka nadwagi i otyłości.

Program prelekcji:

Omówienie błędów żywieniowych i wskazówki do ich poprawy,
Podstawowe zasady żywienia, omówienie zaleceń na podstawie piramidy zdrowia, żywienia
i aktywności fizycznej,
Co powinien zawierać dobrze zbilansowany posiłek?
Przykłady zdrowszych zamienników posiłków.

Po wykładzie zorganizowany zostanie quiz profilaktyczny, w którym zwycięzcy otrzymają nagrody!

Spotkanie poprowadzi mgr Donata Krawczyk - dietetyk kliniczny, psychodietetyk, absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach.

Wykład odbędzie się 12 maja br. w Kopalni Kultury w Czeladzi, start godzina 9:30.

Spotkanie organizowane jest przy współpracy ze Szkołą Podstawową nr 7 w Czeladzi.

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz