Strona główna/Aktualności/"Z nami bezpieczniej" z wizytą na Dniu Otwartym w KPPSP w (..)

"Z nami bezpieczniej" z wizytą na Dniu Otwartym w KPPSP w Będzinie.

9 Maja 2022

W dniu 9 maja 2022r. uczniowie klasy 8b wzięliudział w Dniu Otwartym Komendy Powiatowej Państwowej Staraży Pożarnej w Będzinie.
Podczas imprezy można było skorzystać z wielu atrakcji między innymi były to:
- pokazy sprzętu wykorzystywanego w ratownictwie,
- pokazy gaszenia pożaru,
- szkolenie z udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy,
- dmuchany tor przeszkód,
- pokazy musztry
- maskotka strażaka,
- możliwość zdobycia certyfikatu małego strażaka.
Uczestnicy mieli możliwośc spawdzić jak działa symulator dachowania samochodem oraz alkogogle. Zainteresowani mogli poczuć się jak policjanci i doświadczyć jak zdejmowane są odciski palców i sprawdzić działanie proszku daktyloskopijnego. Do obejżenia były również zabytkowe samochody i sprzęt gaśniczy. Uczniowie brali czynny udział w wielu testach i zabawach sprawnościowych oraz innych atrakcjach. Mieli możliwość sprawdzić się na wielu płaszczyznach, a wyniki niektórych uczniów były naprawdę imponujące. Uczniowie nie tylko dobrze się bawili, ale i przy okazji uczyli!