Strona główna/Aktualności/Wspomnienia z wizyty gości z Francji

Wspomnienia z wizyty gości z Francji

14 Marca 2023

W dniu 07 marca nasza szkoła miała przyjemność gościć delegację miasta partnerskiego Czeladzi Ville d'Auby wraz z przedstawicielami Urzędu Miasta Czeladź w składzie: Zastępca Burmistrza Pani Beata Zawiła oraz Naczelnik Wydziału Edukacji Pani Elżbieta Bazańska-Wolska. Podczas wizyty Mer miasta Auby Christophe Charles wraz ze swoimi współpracownikami mieli okazję poznać bliżej naszych Uczniów oraz Nauczycieli. Na początku wizyty delegacja obejrzała prace wykonane przez uczniów klas I-III z konkursu pt. „Moja Wieża Effla”. Odwiedziliśmy kilka klasach młodszych, tak aby zaprezentować jak prowadzone są  zajęcia z edukacji wczesnoszkolnej w Polsce. Następnie Francuzi skosztowali przepyszny, tradycyjny obiad kuchni polskiej przygotowany przez nasze Panie kucharki. Po wymianie wielu spostrzeżeń na temat edukacji w Polsce oraz we Francji udaliśmy się na dalsze zwiedzanie szkoły. Zaprezentowaliśmy jak pracują nasi uczniowie i jak wyposażone są nasze sale lekcyjne, gabinet psychologa, świetlica. W laboratoriach przyszłości uczniowie programowali klocki LEGO oraz projektowali i drukowali swoje prace w drukarkach 3D. W bibliotece francuscy Goście wpisali się do naszej szkolnej kroniki zapisując się tym samym na kartach historii Siódemki. Na zakończenie wizyty nasi Gośce wzięli udział w lekcji języka francuskiego przygotowanej przez uczniów klas V, VI oraz VII pod okiem Pani Anity Sobczak oraz Agaty Kozery. Nasi zdolni uczniowie opowiedzieli o projektach, konkursach i warsztatach językowych, w których wzięli udział. Zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć zdjęcia oraz filmy z naszych zagranicznych podróży, a na zakończenie lekcji utrwaliliśmy słownictwo i wspólnie wykonaliśmy ćwiczenia językowe.

Zaprszamy do galerii.