Strona główna/Aktualności/"Wiem i Działam” - program edukacyjny PAH

"Wiem i Działam” - program edukacyjny PAH

16 Czerwca 2021
"Wiem i Działam” to program edukacyjny Polskiej Akcji Humanitarnej skierowany do szkół podstawowych,
ponadpodstawowych i placówek wychowawczo-oświatowych.
W roku szkolnym 2020/2021 realizowany był także w naszej szkole przez uczniów klas III- VIII.

Uczestnicząc w cyklu zajęć, dzieci i młodzież otrzymała podstawową wiedzę z obszaru pomocy humanitarnej. Poznała prawne aspekty pomocy humanitarnej oraz to, że nie każda pomoc odpowiada na potrzeby,
a czasem wręcz może szkodzić. Podczas lekcji uczniowie dowiedzieli się także, jak reagować na kryzysy humanitarne spowodowane przez konflikty zbrojne lub katastrofy naturalne.
Wszystkie zajęcia oparte były na materiałach otrzymanych od Polskiej Akcji Humanitarnej.

Kończąc działania projektowe, Samorząd Uczniowski przygotował prezentację opartą na zdobytej wiedzy jako podsumowanie programu.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym również zaangażujemy się w realizację programu i włączymy w inne akacje organizowane przez PAH.