Strona główna/Aktualności/Szkolne aktualności - warsztaty Fundacji Edukacyjnej (..)

Szkolne aktualności - warsztaty Fundacji Edukacyjnej Promyk Energii

22 Września 2023

W czwartek 21 września gościliśmy w naszej szkole przedstawiciela Fundacji Edukacyjnej Promyk Energii, który przybliżył uczniom starszych klas wiadomości dotyczące technologii wykorzystania alternatywnych źródeł energii.

Główną atrakcją warsztatów była Mobilna Platforma Edukacyjna OZE (Odnawialnych Źródeł Energii) na której zaprezentowano urządzenia do produkcji energii elektrycznej i cieplnej ze słońca, wiatru i powietrza. Były to: panel fotowoltaiczny, kolektor słoneczny, turbina wiatrowa i pompa ciepła. Podczas pokazu omówiliśmy zagadnienia z dziedziny ochrony środowiska, ekologii, fizyki i przyrody. Była to bardzo ciekawa lekcja ekologii.

w wa wb