Strona główna/Aktualności/Po raz kolejny przystępujemy do Szlachetnej Paczki

Po raz kolejny przystępujemy do Szlachetnej Paczki

24 Listopada 2021

Szanowni Państwo
Po raz kolejny przystępujemy do Szlachetnej Paczki. Ci z Państwa, którzy chcieliby dołączyć i wesprzeć rodzinę, mimo trudnej sytuacji finansowej będę wdzięczna.
Wysyłam szczegóły potrzeb dla pani Ewy, jednocześnie przypominam o kartkach świątecznych zrobionych przez uczniów dla Hospicjum i Caritasu.
Zebrane produkty przynosimy - tradycyjnie klasy młodsze 1-3 w swoich klasach, (potem wolontariusze przeniosą je do dużego budynku), a klasy 4-8 przynoszą rzeczy do pana konserwatora przy sali gimnastycznej. Jeżeli Państwo posiadacie duże kartony to też można je przynieść, potem zapakujemy do nich prezenty.
Bardzo dziękuję za okazane dobre serce :)
Pozdrawiam serdecznie
opiekun wolontariatu
Katarzyna Przesmycka

Szlachetny Darczyńco
- cieszymy, że razem z nami zmieniasz historie życia tych, którzy najbardziej tego potrzebują. 

Dziękujemy, że chcesz razem z nami nieść mądrą pomoc. Przygotowana przez Ciebie paczka to dla potrzebujących coś więcej niż pomoc materialna. To dostrzeżenie ich piękna i potwierdzenie ich ważności, swoiste przywrócenie godności. Dzięki takiemu docenieniu ze strony innych znów stają się ważni dla samych siebie i zaczynają zmieniać swoje życie. 

Poniżej znajdziesz informację dotyczącą przygotowania Paczki. Mamy też dla Ciebie propozycje, które ułatwią Ci przygotowanie pomocy.
Pani Ewa jest osobą niepełnosprawną, wymagającą opieki przez 24h, ma 64 lata. Umie naszykować sobie proste posiłki i przygrzać je w mikrofali oraz potrafi zrobić herbatę. Ma zaniki pamięci, chodzi w pampersach, rano przychodzi do niej opiekunka z mopsu, daje jej leki oraz przebiera ją.

Potrzebne produkty dla pani Ewy:
1 Żywność trwała : HERBATA, KASZA, CUKIER, MAKARON, MĄKA, SŁODYCZE, DŻEMY, KONSERWY,
2 Środki czystości : PROSZEK DO PRANIA, PŁYN DO PŁUKANIA, PŁYN DO MYCIA NACZYŃ, PŁYNY DO KĄPIELI, PASTY DO ZĘBÓW, MYDŁO W PŁYNIE, SZAMPONY, ITP., CHUSTECZKI (RÓŻNEGO RODZAJU).
3 Opał : DREWNO (do rozpalania), WĘGIEL.
4 Dodatkowo : Koce, ciepłe ciuchy, spodnie, firany, zasłony.

Rzeczy, które podarujesz rodzinie powinny być dla niej prezentem. Mogą ale nie muszą być nowe. Jeśli będą to rzeczy używane - niech będą zadbane. Paczka przygotowywana jest z myślą o drugim człowieku - jest jak prezent. Przygotuj paczkę tak, by osoby, których nią obdarujesz poczuły się naprawdę wyjątkowo.

do góry