Strona główna/Aktualności/II Edycja Kongresu Zdrowa Polka w Kopalni Kultury w (..)

II Edycja Kongresu Zdrowa Polka w Kopalni Kultury w Czeladzi.

2 Listopada 2022

Wydarzenie skierowane do kobiet w różnym wieku, które promuje zdrowie i profilaktykę wśród kobiet. Podczas kongresu odbyły się wykłady, warsztaty i dyskusje, a tym razem organizatorzy skupili się na zagadnieniach z zakresu ginekologii.
Wśród poruszonych tematów było ubóstwo menstruacyjne, różowe skrzyneczki w miejscach publicznych, (o tym mówił gość specjalny - aktorka Magdalena Schejbal), a także profilaktyka onkologiczna i często pomijana endometrioza. Zaproszenia zostały skierowane do wielu polityków, aktywistów i działaczy społecznych, a całe wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem burmistrza Czeladzi. W wydarzeniu uczestniczyły uczennice naszej szkoły z klas 8 a,b,c,d pod opieką pedagoga szkolnego.