Strona główna/Aktualności/Akcja informacyjno-edukacyjna „Lekki tornister”

Akcja informacyjno-edukacyjna „Lekki tornister”

26 Września 2022

Rodzicu!

• Kup Dziecku lekki plecak! Usztywniacze i tysiące kieszonek z suwakami ważą dużo! Często pusty plecak jest już ciężki.
  • Zaglądaj do plecaka codziennie i eliminuj: ciężkie albumy, zabawki, karty i inne gadżety, które dzieci pakują dla zabawy, na wymianę czy tylko po to, by zaimponować kolegom.
  • Upewnij się u Wychowawcy dziecka, które podręczniki i elementy wyprawki są potrzebne do pracy w domu, a które z powodzeniem Dziecko może pozostawić w szkole.
  • To samo dotyczy stroju sportowego - jeśli w szafce w klasie zabraknie miejsca na strój, z pewnością Uczeń może pozostawić go w swojej szafce w szatni.
  • Zadbaj, by Dziecko nie nosiło do domu piórnika, zapewnij mu drugi „domowy” komplet ołówków, kredek, długopis i in.; dzieci uwielbiają „wypasione”, ciężkie piórniki, one też ważą sporo - połowa ich wyposażenia często jest w szkole zbędna.
Uczniu
  • wybierając plecak - pamiętaj, aby nie był zbyt ciężki. Zrezygnuj z plecaka na kółkach,
  • wybieraj zeszyty w miękkiej okładce o grubości nie większej niż 32 kartki.
  • kanapki zapakuj w specjalne woreczki śniadaniowe lub lekkie pudełko, a wodę w małą plastikową butelkę,
  • codziennie wieczorem sprawdź zawartość swojego plecaka. Wyciągnij niezjedzone kanapki i słodycze, butelki z napojami, kartoniki mleka oraz zbędne podręczniki i zeszyty,
  • do szkoły zabieraj tylko te podręczniki i zeszyty, które będą Ci potrzebne danego dnia,
  • noś plecak na obu ramionach,
  • rzeczy dodatkowe - akcesoria plastyczne, czyste zeszyty, przybory szkolne , zostaw w szkolnej szafce lub miejscu do tego wyznaczonym,
  • nie przynoś do szkoły zabawek.

lt