Strona główna/Aktualności/„Wiosenny chillout z językiem polskim”

„Wiosenny chillout z językiem polskim”

22 Marca 2024

21 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Poezji. Z tej okazji już 18 marca w sali kamiennej odbyło się spotkanie uczniów klas VI, VII i VIII, podczas którego dzięki aplikacji MyHeritage mogli oni posłuchać samego Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego opowiadających o najciekawszych faktach z ich życiorysów.
Jak zwykle interesującym punktem programu było krótkie przedstawienie tragedii „Balladyna” w wykonaniu szkolnego koła teatralnego MYŚL-nik.
Ogłoszono również wyniki konkursu na najciekawszy portret poety/pisarza. Wybór zwycięzcy okazał się niezwykle trudny, bo nasi uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i wyjątkowymi uzdolnieniami plastycznymi. Ostatecznie ustalono, że nagrodzone zostaną następujące osoby:
I miejsce: Laura Chaber, kl. VIb,
II miejsce: Natalia Mstowska, kl. VIIIa,
III miejsce: Gabriela Szafruga, kl. VIIa.
Na zakończenie odbył się konkurs, w którym uczniowie klasy VIII musieli się wykazać znajomością treści lektur szkolnych. Najlepsza tym razem okazała się Milena Piotrowska, która „o włos” wyprzedziła Natalię Mstowską. Na trzecim miejscu uplasował się Piotr Korus.
Nagrody w obu konkursach - bony do Empiku - ufundowała Rada Rodziców.
Serdecznie dziękujemy!!!
Dodatkowo tego dnia na przerwach w bibliotece, w gabinecie psychologa i w sali kamiennej można było posłuchać piosenek z tekstami wybitnych polskich poetów. Zabrzmiały utwory z tekstami Adama Mickiewicza, Juliana Tuwima, Marii Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej, Juliusza Słowackiego, Adama Asnyka, Haliny Poświatowskiej i wielu innych.
Mamy nadzieję, że „Wiosenny chillout z językiem polskim” na stałe wpisze się w kalendarz imprez w naszej szkole!

do góry