Strona główna/Aktualności/„Otwórz się na pomoc”

„Otwórz się na pomoc”

14 Maja 2021

W czasie pandemii, tematyka zdrowia psychicznego stała się bardzo istotna.  Problem cyfrowego uzależnienia, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży przyczynił się do podjęcia decyzji o przystąpieniu Miasta Czeladź do projektu pod nazwą „Otwórz się na pomoc”.

 Celem projektu jest edukacja i przeciwdziałanie problemom społecznym, takim jak: depresja, alkoholizm, narkomania czy uzależnienia od Internetu.

„Otwórz się na pomoc” to interaktywny film, poświęcony problemowi uzależnienia dzieci od komputera i internetu. Scenariusz interaktywnego video został opracowany we współpracy z doświadczonym psychologiem i terapeutą dziecięcym. Zadaniem widza jest pokierowanie losami 12-letniego chłopca, który musi zmierzyć się z własnymi słabościami oraz uzależnieniem od gier komputerowych. Podejmowane podczas trwania video decyzje mają wpływ na przebieg fabuły.

Link do filmiku który przekieruje bezpośrednio do artykułu i interaktywnego video: http://www.czeladz.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Otworz-sie-na-pomoc/idn:2678

 Źródło: Wydział Edukacji i Polityki Społecznej.

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Aktualności
pdf 2021-05-14 Otworz sie na pomoc z miastem Czeladź - PDF.pdf
zobacz: rejestr zmian pliku, ilość pobrań: 526
Otworz sie na pomoc z miastem Czeladź - PDF.pdf 1.02MB zobacz

do góry