Strona główna/Aktualności/Odlotowo w Szkole Podstawowej nr 7

Odlotowo w Szkole Podstawowej nr 7

13 Czerwca 2023

Pierwsza czerwcowa sobota upłynęła pod znakiem doskonałej zabawy w SP7 podczas V Rodzinnego Pikniku organizowanego pod hasłem „Podróż za jeden uśmiech”. Kapitan Artur Polak i szefowa personelu pokładowego Barbara Wszołek zapewnili zgromadzonym gościom mnóstwo atrakcji i choć kolejny już piknik przeszedł do historii, warto uśmiechnąć się nieco na wspomnienie tych pełnych radości i emocji chwil.

 

Razem do celu

Jak przystało na świetną załogę - po zrobieniu wspólnego zdjęcia nauczyciele i pracownicy obsługi ruszyli do pracy na poszczególnych stanowiskach. Razem z zaangażowanymi w przygotowanie stoisk sprzedażowych rodziców i uczniów zakasali rękawy, by zebrać fundusze na wyposażenie profesjonalnej sali do nauki języków obcych. Dzięki hojności gości i sponsorów wydarzenia udało się zebrać niebagatelną kwotę 28 053.02 zł (!)

Największym powodzeniem cieszyły się: „sprzedawana za darmo” wata cukrowa ks.Adriana, przejażdżki konne Stadniny Koni w Udorzu oraz zakręcone ziemniaki kl. VIa, ale każda klasa po raz kolejny dołożyła swoją cegiełkę do realizacji ambitnego celu.

 

Tanecznym krokiem przez świat

Kosztując pyszności z różnych stron świata, można było podziwiać piękne występy wokalne i taneczne uczniów SP 7 oraz zaproszonych zespołów. Na scenie oglądaliśmy m.in. dynamiczną zorbę, zmysłowy taniec turecki, pokaz tańców standardowych i latynoamerykańskich oraz zachwycające małe gwiazdeczki tańczące do francuskich piosenek. Nie da się ukryć - młodzież mamy utalentowaną. Jak zawsze można też było liczyć na występy Optymistek z Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Dziecięcego Centrum Tańca MAJERY. O oprawę wokalną zadbali Jeff Shiffman - charyzmatyczny lider zespołu Box Canyon oraz „człowiek o stu twarzach” - Grzegorz Kawalec (rajdowiec, artysta, strzelec i… długo by wymieniać). Nie mogło również zabraknąć pokazów sztuk walki: Sosnowieckiego Klubu Karate oraz KS Capoeira Camangula z Dąbrowy Górniczej. Występy obu grup spotkały się z ciepłym przyjęciem widzów. Niektórzy zgłaszali nawet chęć uczestnictwa w treningach.

 

Wśród przyjaciół najlepiej

Cieszy niezmiernie, że jak co roku odwiedzili nas absolwenci i przedstawiciele szkół średnich, prezentując ciekawą ofertę edukacyjną swoich placówek. Jako że miało być ODLOTOWO - nie mogło zabraknąć Technikum Lotniczego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach, które wśród propozycji dla absolwentów szkół podstawowych ma m.in. klasy o profilu: technik lotniskowych służb operacyjnych, technik awionik czy technik eksploatacji portów i terminali. Natomiast w trakcie pikniku uczniowie kierunków technicznych prezentowali „walki robotów” oraz działanie skonstruowanych przez siebie obwodów i instalacji elektrycznych.

Na scenie z wielką przyjemnością obejrzeliśmy występ uczennic Technikum nr 7 przy CKZiU w Sosnowcu, które samodzielnie zaprojektowały i przygotowały stroje i fryzury. Pokaz inspirowany był twórczością Kory Jackowskiej i zebrał burzę oklasków zachwyconej publiczności.

Pozostając w „naukowym” klimacie, chętni mogli odwiedzić jedyne w Polsce i w Europie mobilne laboratorium, które jest wyposażone w aparaturę do badania pyłu zawieszonego w powietrzu atmosferycznym, jak i analizy różnych gazów. Uniwersyteckie Laboratoria Kontroli Atmosfery (ULKA) - dziękujemy.

 

W zdrowym ciele - zdrowy duch

Równolegle do części artystycznej na boisku szkolnym odbywały się konkursy i pokazy sportowe. Drużyny rodziców z poszczególnych klas rywalizowali o możliwość zwiedzenia z przewodnikiem Lotniska Katowice - Pyrzowice. Na boisku rozgościli się też przedstawiciele TM Volni w Czeladzi oraz Kamil Kawalec - zdobywca Pucharu Polski RallyN1 2022, który w efektowny sposób zaprezentował zafascynowanej młodzieży swoje rajdowe umiejętności driftując na placu szkolnym. Natomiast przedstawiciele Klubu Sportów Lotniczych Lufthanysa oraz BartFly pokazali motoparalotnie z czaszami oraz zaprezentowali jak one działają. Po emocjach związanych z pokazami sportów dla większości „nieco” ekstremalnych można było ochłonąć podczas partyjki gigantycznych szachów z p. Łukaszem Wesołowskim.

 

Spełniamy marzenia

Podczas V Odlotowego Pikniku „Podróż za jeden uśmiech” w SP7 ogromnym powodzeniem cieszyło się stoisko „Kody na nagrody”. Wykupując los, uczestnicy zapewniali sobie udział w loterii, w której główną wygraną był rodzinny, 30-minutowy, widowiskowy lot helikopterem sponsorowany przez Deltaoils-Plus w Czeladzi. Szczęśliwą zwyciężczynią okazała się Łucja Polesa - serdecznie gratulujemy!

Mamy również nadzieję, że nie było to jedyne spełnione tego dnia marzenie. Jak zwykle staraliśmy się wykorzystać możliwość dotarcia do sporej grupy ludzi podczas pikniku w szczytnym celu. Tym razem przy współudziale wolontariuszy z SP7 odbyła się akcja rejestracji potencjalnych Dawców Szpiku Fundacji DKMS oraz zbiórka charytatywna dla Czeladzkiego Stowarzyszenia Osób z Upośledzeniem Psycho -Ruchowym. Być może dzięki tym inicjatywom spełni się czyjeś marzenie o powrocie do zdrowia…

 

Dziękujemy wszystkim naszym gościom, sponsorom i współorganizatorom za udział w tym niepowtarzalnym dniu. Dziękujemy Burmistrzowi Miasta Czeladź, Panu Zbigniewowi Szaleńcowi, za objęcie organizacji pikniku Honorowym Patronatem, wszelkie wsparcie i życzliwość. Kończąc tegoroczną „Podróż za jeden uśmiech”, mamy nadzieję spotkać się znów za rok.

 

Opracowała: Magdalena Zasada

 Linki do filmików:

https://drive.google.com/file/d/1hOCKUSff541041iODAhxim4hr-BZYNFz/view?usp=sharing
https://www.youtube.com/watch?v=KldofGfUcas  

 

 

 

 

do góry