Strona główna/Aktualności/„Najlepsza załoga lotnicza" na wycieczce w (..)

„Najlepsza załoga lotnicza" na wycieczce w Pyrzowicach”,

20 Czerwca 2023

Grupa rodziców z dziećmi z organizatorką wyjazdu Panią Barbarą Wszołek wraz z dyrektorem Arturem Polakiem i Panią Martą Borzęcką uczestniczyła wczoraj w wycieczce do Międzynarodowego Portu Lotniczego „Katowice” w Pyrzowicach. Wycieczka była nagrodą dla zwycięskich drużyn na „Najlepszą załogę lotniczą”,który odbył się w ramach V Odlotowego Pikniku w naszej szkole.

 

Dzięki uprzejmości Pana Piotra Adamczyka- rzecznika prasowego lotniska, wszyscy uczestnicy przeszli kontrolę bezpieczeństwa ,zostali poddani odprawie jak każdy podróżujący,zapoznali się z realizacją kontroli bezpieczeństwa osób, bagażu kabinowego i rejestrowanego w porcie lotniczym.

Wycieczkowicze mogli zobaczyć i zrobić sobie zdjęcia w lotniskowym pojeździe straży pożarnej oraz w innych ogromnych maszynach dbających o płytę lotniska. Zwiedzali też hangar, gdzie są serwisowane samoloty.

 

Pan Piotr wybrał najlepszą porę tego dnia na oglądanie lądujących samolotów, co zrobiło wielkie wrażenie na całej grupie. W świetle zachodzącego słońca nad głowami przelatywały „podniebne ptaki” schodzące do lądowania.

Wycieczka była niesamowite wrażenie, a lotnisko ,,od kuchni” to niezapomniane wrażenia.

do góry