Jesteś na: Strona główna / Nasza szkoła / Pedagog szkolny / Projekty

RYMcerze Informacja
4 października zapraszamy do Kopalni Kultury uczniów klas 7-8 na koncert profilaktyczny RYMcerzy. Koncert poprowadzi DJ Bęsiu. Zapowiada się fantastyczna zabawa w rytmie dobrej muzy, a przesłanie jest szczytne "NIE ZMARNUJ SWOJEGO ŻYCIA"
(plakat oraz informacje w załącznikach)

loga2.png
Projekt "Warto tam być"

06.05.2018 r. dwunastu uczniów naszej szkoły, pod opieką pedagoga szkolnego Agnieszki Grzelki-Łakomik, w ramach projektu „Warto tam być” uczestniczyło w kolejnym wydarzeniu. Tym razem wybraliśmy się do przepięknego zamku w Mosznej. Zamek w Mosznej jest jedną z największych atrakcji Opolszczyzny i jednym z najciekawszych zamków w Polsce. Swoją sławę zawdzięcza bajkowemu wyglądowi - ma 365 pomieszczeń, 99 wież i wieżyczek. Uczniowie zwiedzali zamek, dwie wieże, oranżerię, bawili się w pięknym pałacowym parku. Projekt nasz powoli dobiega końca. Przyniósł zamierzone efekty. Zachwyt, radość a często zdziwienie i zaskoczenie w oczach dzieci, nowe przyjaźnie, małe psikusy, dyskusje na tematy ważne i trudne. Wszystkim uczniom i ich rodzicom serdecznie dziękuję za zaufanie i współpracę.
Agnieszka Grzelka-Łakomik.

loga2.pngProjekt "Warto tam być"

We wtorek 22.05.2018 r. dwunastu uczniów naszej szkoły, pod opieką pedagoga szkolnego Agnieszki Grzelki-Łakomik, w ramach projektu „Warto tam być” uczestniczyło w kolejnym wydarzeniu. Tym razem byliśmy w Teatrze Zagłębia na spektaklu „Wróg-instrukcja obsługi”. Rewelacyjna sztuka o relacjach międzyludzkich, konfliktach i sposobach na porozumienie-instrukcjach obsługi wroga. Polecamy.

Projekt "Warto tam być"
W poniedziałek 28.05.2018 r. dwunastu uczniów naszej szkoły, pod opieką pedagoga szkolnego Agnieszki Grzelki-Łakomik, w ramach projektu „Warto tam być” uczestniczyło w kolejnym wydarzeniu. Tym razem byliśmy w Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej w Katowicach. Uczniowie zwiedzali hybrydową bibliotekę i uczestniczyli bibliotecznej grze terenowej. Wypożyczyć książkę w takiej bibliotece to nie jest prosta sprawa.

Z inicjatywy pedagoga szkolnego Agnieszki Grzelki-Łakomik, 16 maja 2018 r. rozpoczęliśmy cykl warsztatów profilaktycznych dla uczniów z klas siódmych. Tematem naszych spotkań jest szeroko rozumiana profilaktyka uzależnień. Warsztaty prowadzą specjaliści – terapeutka uzależnień, kierownik merytoryczny Poradni terapii uzależnienia od substancji psychoaktywnych w Ośrodku Integrum, terapeuta w Katolickim Ośrodku „Dom Nadziei” w Bytomiu, współtwórczyni grup terapeutycznych dla nieletnich i dorosłych osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych w Poradni Leczenia Uzależnień Integrum w Rybniku. Tematem pierwszego spotkania były fakty i mity na temat uzależnień od narkotyków i środków psychoaktywnych. Następne spotkanie w czerwcu.

Projekt "Warto tam być"
W niedzielę 13.05.2018 r. dwunastu uczniów naszej szkoły, pod opieką pedagoga szkolnego Agnieszki Grzelki-Łakomik, w ramach projektu „Warto tam być” uczestniczyło w kolejnym wydarzeniu. Tym razem byliśmy w Filharmonii Śląskiej na Koncercie Orkiestry Symfonicznej & Chóru Smartfonów. Było bardzo oryginalnie.

Fotorelacja Projektu "Warto tam być" - wycieczka do Muzeum Śląskiego

Projekt "Warto tam być" realizowany przez Fundację Wspierania Rozwoju Zasobów Ludzkich "Nasze Zagłębie" w ramach program "Bank Dziecięcych Uśmiechów" Fundacji BZWBK

Cel główny projeku to ukazanie uczniom, możliwości rozwoju, jakie daje obcowanie z literaturą, sztuką poprzez osobiste doświadczanie ich dobroczynnego wpływu, wyrównywanie szans edukacyjnych i różnic kulturowych,  oraz wzmocnienie integracji rówieśniczej.
Uczestnictwo w tego typu projekcie jest dla nich szansą poznania różnych form spędzania czasu wolnego, uświadomienia sobie, że nauka może być przyjemna i zabawna.Stanowi także szansę na zaszczepienie nowego spojrzenia na kulturę, jej doświadczanie i wyrażanie emocji
Projekt "Warto tam być" jest projektem skierowany do grupy 12 uczniów z klas 4-7. Jego cele to przedstawienie różnorodnych miejsc kultury ,w których można zdobywać wiedzę, rozwijać się i bawić oraz poznanie aktywnych intelektualnie form spędzania czasu wolnego.
Projekt będzie realizowany w formie warsztatów komunikacji interpersonalnych oraz 5 wyjazdów do różnorodnych miejsc kultury. Podsumowaniem projektu będą warsztaty podsumowujące i spotkanie dla rodziców, nauczycieli ,dyrekcji połączone z prezentacją wytworów dzieci.

Harmonogram projektu:

1.    Warsztaty integracyjne 17.04.2018 godz.13.30 – 15.00
2.    Wyjazd do Muzeum Śłąskiego w Katowicach – zwiedzanie muzeum, wjazd na wieżę widokową, udział w warsztatach. Warsztaty "Literacka wyprawa z Tomkiem" odwołująca się do książek o Tomku Wilmowskim. Zwiedzanie budynku NOSPR. 24.04.2018 godz.15.30 – 18.30
3.    Wyjazd do Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej w Katowicach - zwiedzanie hybrydowej biblioteki, biblioteczna gra terenowa 09.05.2018 godz.15.30 – 18.00
4.    Wyjazd do Filharmonii Śląskiej Koncert Orkiestry Symfonicznej & Chór Smartfonów 13.05.2018 (niedziela) godz.17.00
5.    Wyjazd do Teatru Zagłębie w Sosnowcu – Spektakl "Wróg – instrukcja obsługi" 22.05.2018 godz.9.00-13.00
6.    Wycieczka całodniowa do Zamku w Mosznej – zwiedzanie zamku, wieża zamkowa, gry i zabawy, warsztaty podsumowujące projekt. 05.06.2018 godz.8.30 – 16.30
7.    Spotkanie podsumowujące dla rodziców, uczestników, nauczycieli i dyrekcji 20.06.2018 godz.17.00

Wszystkie wyjazdy są bezpłatne, uczniowie otrzymają słodki poczęstunek i podczas całodniowej wycieczki posiłek.

Kategoria: Powiązane pliki [ 2 ]
  Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
OFERTA NIE ZMARNUJ SWOJEGO ŻYCIA.pdf OFERTA NIE ZMARNUJ SWOJEGO ŻYCIA.pdf 18-09-24 18:33 365.05KB pobierz plik: OFERTA NIE ZMARNUJ SWOJEGO ŻYCIA.pdf
PLAKAT rycerze.jpg PLAKAT rycerze.jpg 18-09-24 18:33 0Byte pobierz plik: PLAKAT rycerze.jpg