Strona główna/Aktualności/ „Karmią ptaki wszystkie czeladzkie dzieciaki”

„Karmią ptaki wszystkie czeladzkie dzieciaki”

14 Stycznia 2024

II Gminny Konkurs Ekologiczny pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Czeladź Zbigniewa Szaleńca „Karmią ptaki wszystkie czeladzkie dzieciaki”, zorganizowany został przez naszą szkołę - Mały Samorząd Uczniowski wraz z Czeladzkim Eko czyli- Barbarę Wszołek oraz Beatę Marcinkowską został rozstrzygnięty. Do konkursu przystąpiły prawie wszystkie placówki oświatowe w naszym mieście. Zainteresowanie było olbrzymie, zgłoszono 52 prace- karmniki.

Oficjalne ogłoszenie wyników wraz z wręczeniem nagród nastąpiło podczas uroczystego wydarzenia w Kopalni Kultury 11.01.2024r., któremu towarzyszył wykład Pana Przemysław Bartosa— pasjonata ornitologii.
Uroczystość uświetnił występ uczniów klas drugich Szkoły Podstawowej nr 7.

Przedmiotem konkursu było wykonanie karmników dla ptaków przez dzieci z czeladzkich placówek oświatowych. Ze względu na bardzo wysoki poziom prac konkursowych, jury stanęło przed niezwykle trudnym zadaniem.

Po burzliwych obradach wyłoniono następujących laureatów w trzech kategoriach wiekowych :
PRZEDSZKOLA:
Lena Jędrysek PP 1
Anna Flasz PP 5
Pola Niedbał PP1
SZKOŁY PODSTAWOWE klasy I- III:
Emilia Majszyk Sp 5
Oliwier Jaros SP 7
Zuzanna Głodzik SP 3
SZKOŁY PODSTAWOWE klasy IV - VIII:
Olaf Majchrzyk SP 1
Malwina Majewska SP 2
Kazimierz Cichy SP 1

Wszyscy uczestnicy nagrodzeni zostali na dyplomem oraz drobnym upominkiem.
W konkursie przyznano również nagrody: GRAND PRIX CZELADZKIEGO EKO oraz GRAND PRIX Burmistrza Miasta Czeladź Zbigniew Szaleniec.
Wyróżnienia otrzymali również uczniowie SP7 - Michał Kwaśniewski klasa IIA oraz Emilka Bieńko klasa III B.

Wszystkie karmniki zostaną zawieszone w czeladzkich parkach oraz placówkach oświatowych. Pierwszy z nich wyróżniony nagrodą Grand Prix znalazł swoje miejsce na drzewie obok Kopalni Kultury. Zawiesiła go Lena Jędrysek wraz z Burmistrzem Miasta i Czeladzkim Eko.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom kreatywności, dziękując za udział.
Anita Sobczak
Małgorzata Majszyk