22 MAJ 2020

Ważna wiadomość władz miasta

Drodzy Rodzice

Informujemy, że podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu stacjonarnego otwarcia szkół dla:
- klas I-III
- konsultacji dla uczniów ósmych klas od najbliższego poniedziałku.

- Niestety, nie wszystkie czeladzkie placówki otrzymały już decyzję sanepidu w sprawie akceptacji opracowanych przez nie procedur bezpieczeństwa.
- Ponadto podjęliśmy decyzję o przetestowaniu wszystkich pracowników naszych szkół na obecność koronawirusa SARS-CoV-2, tak jak uczyniliśmy to podczas otwierania przedszkoli i żłobków. Obecnie Miasto Czeladź oczekuje na wyznaczenie terminu badania.

- Wielokrotnie podkreślaliśmy, że najważniejsze dla nas jest bezpieczeństwo i zdrowie waszych dzieci, waszych rodzin oraz pracowników podległych nam placówek oświatowych. W sytuacji gdy na terenie woj. śląskiego wciąż utrzymuje się wysoka liczba codziennie wykrywanych przypadków koronawirusa SARS-CoV-2, braku decyzji sanepidu w przypadku niektórych szkół oraz planów przetestowania wszystkich pracowników – NIE MOGLIŚMY PODJĄĆ INNEJ DECYZJI.

- Jednocześnie pragniemy podkreślić, że brak otwarcia szkół dla klas I-III od najbliższego poniedziałku, nie wpłynie negatywnie na nauczanie zdalne prowadzone w naszych placówkach. Prosimy o zrozumienie tej decyzji i zapewniamy, że o wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco.