30 MAJ 2020

Ważna informacja władz miasta

Mamy wyniki testów na obecność koronawirusa u pracowników czeladzkich szkół. Nadal wstrzymujemy stacjonarne otwarcie szkół dla klas I-III oraz konsultacji dla ósmych klas.‼️

W tym tygodniu dzięki fantastycznej współpracy pomiędzy Miastem a władzami PZZOZ Będzin/Czeladź, pobrano 7️0 próbek od pracowników czeladzkich szkół podstawowych. Dziś wiemy już, że
- jedna z próbek dała wynik pozytywny.

- W związku z tym, podjęliśmy decyzję o dalszym wstrzymaniu stacjonarnego otwarcia szkół dla klas I-III oraz konsultacji dla uczniów ósmych klas.

- Niestety, w ciągu mijającego tygodnia nie nastąpiła poprawa sytuacji epidemiologicznej na terenie województwa śląskiego. Każdego dnia docierają do nas informacje o kolejnych zakażeniach wśród pracowników kopalń, a przecież wielu mieszkańców naszego miasta pracuje na co dzień w branży górniczej.

- Ponadto zbliża się termin przeprowadzenia egzaminu ośmioklasisty, dlatego chcemy zminimalizować ryzyko transmisji wirusa na teren szkoły z zewnątrz. W naszych działaniach nie zamierzamy ograniczać się jedynie do wstrzymania otwarcia szkół dla klas I-III oraz konsultacji dla uczniów ósmych klas.

- Dlatego podjęliśmy decyzję o przeprowadzeniu pełnej dezynfekcji naszych szkół podstawowych.

- Wielokrotnie podkreślaliśmy, że bezpieczeństwo dzieci, ich rodzin oraz pracowników naszych placówek oświatowych jest dla nas najważniejsze. Wszelkie nasze działania skupiają się obecnie na zapewnieniu jak najlepszych warunków dla uczniów, którzy już wkrótce przystąpią do swojego pierwszego ważnego egzaminu w swoim życiu. Dlatego prosimy o zrozumienie naszej decyzji. O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco.