23 WRZ 2019

Va na Dniach Otwartych ZTM

W czwartek 19.09.2019 roku klasa Va uczestniczyła w Dniach Otwartych w siedzibie Zarządu Transportu Metropolitalnego. Uczniowie dowiedzieli się jak obsługiwane są automaty biletowe, jak układane są rozkłady jazdy, jak pracuje infolinia oraz Centrum Zarządzania Ruchem, gdzie kupić bilet, jak wygląda praca kontrolera, co zrobić, gdy dostaniesz mandat, jak zachować się gdy na ulicy spotkasz osobę niewidomą oraz psa przewodnika. W programie przewidziane były dodatkowo inne atrakcje, gry i zabawy. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności jazdy na rowerze oraz zdobycia nagród. Wszyscy bawili się bardzo dobrze.