27 STY 2018

Szkolne aktualności

OGÓLNOPOLSKI KONKURS MEDITEST
27 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Meditest. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii klas IV – VI uczestniczyło 13 uczniów z klas V ,w kategorii klas VII – 1 uczennica. W naszym województwie w tym konkursie startowało 856 uczniów,  a w całej Polsce 9717. Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów zdrowego trybu życia, pogłębienie znajomości budowy i funkcjonowania własnego organizmu oraz zwiększenie ich świadomości wobec współczesnych zagrożeń zdrowia i życia ludzkiego. Uczniowie rozwiązując test składający się z 30 zadań, musieli wykazać się bardzo obszerną wiedzą, znacznie wykraczającą poza program nauczania.  Mimo dużej skali trudności i surowych zasad oceniania  poradzili sobie wyśmienicie. Po otrzymaniu wyników okazało się, że troje  naszych uczniów zdobyło wyróżnienia:
- Jacek Piotrowski – uczeń kl. V d (12 miejsce w skali kraju na ponad 9 000 uczestników)
- Natalia Ruszczyk – uczennica kl. V d (13 miejsce)
- Julia Biłek – uczennica kl. VII (13 miejsce)
Świetne wyniki uczestników konkursu w skali Polski świadczą o ich wysokim poziomie wiedzy z zakresu medycyny, która niewątpliwie przyda się nie tylko na lekcjach, ale i w życiu codziennym.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.