Strona główna/Aktualności/Ogólnopolski Program Edukacyjny "DOBRZE JEMY"

Ogólnopolski Program Edukacyjny "DOBRZE JEMY"

15 Marca 2021

Miło nam poinformować, że jako szkoła przystąpiliśmy do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Dobrze Jemy", prowadzonego przez Fundację Szkoła na Widelcu.

Program Dobrze Jemy poświęcony jest w całości tematyce związanej z edukacją żywieniowo - kulinarną. To, jaką żywność wybierają dzieci ma ogromny wpływ na ich zdrowie, samopoczucie, kondycję psychiczną i fizyczną. Realizowane zajęcia prowadzone w oparciu o otrzymane materiały edukacyjne pozwolą zdobyć wiedzę potrzebną do zrozumienia zasad zdrowego żywienia, zdobyć umiejętności praktyczne z zakresu podstaw gotowania oraz przygotują najmłodszych uczniów do podejmowania świadomych wyborów konsumenckich i kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych.

zz