22 WRZ 2019

Niezwykła inauguracja roku szkolnego i urodziny Siódemki

2 września nasza szkoła świętowała w Kopalni Kultury swoje sześćdziesiąte urodziny. Uroczystość była wyjątkowa, bo Siódemka była również organizatorem miejskiej inauguracji roku szkolnego 2019/2020.
Wydarzenie uświetnili swoim przybyciem: przedstawiciele władz miasta na czele
z  Burmistrzem Miasta Czeladzi – Zbigniewem Szaleńcem, Przewodniczącą Rady Miejskiej – Jolantą Moćko wraz z radnymi, dyrektorzy czeladzkich szkół i przedszkoli.
Po przemówieniach zaproszonych gości oraz dyrektora, były piękne życzenia, gratulacje
i prezenty dla naszej jubilatki. Serdecznie powitano także czeladzkich pierwszoklasistów.
Część artystyczną stanowił spektakl muzyczny przygotowany przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły pt. „Do grającej szafy grosik wrzuć” będący kontynuacją przedstawienia zaprezentowanego podczas gminnej inauguracji roku szkolnego 2017/2018. Rozpoczął się
z należytą powagą, ponieważ nawiązywał do osiemdziesiątej rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej. Następnie publiczność została przeniesiona  w czasy PRL-u i w kolejne dekady, tu już było wesoło i z humorem. Zwieńczeniem występu były podziękowania skierowane do nauczycieli. Nasi młodzi artyści wykazali się nie tylko talentem aktorskim, ale i wokalnym i tanecznym Przedstawienie spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem. Było niezwykle barwne, żywiołowe i wywołało wiele emocji.  Widzowie mogli się wzruszyć, poczuć nostalgię, ale i wielokrotnie uśmiechnąć.
Podczas uroczystości można było oddać się także wspomnieniom i obejrzeć pokaz zdjęć przybliżający historię Siódemki, a także zapoznać się z szkolnymi kronikami. Było to niezwykłe rozpoczęcie roku szkolnego i wyjątkowo udane urodziny. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy.