12 PAŹ 2017

INFORMACJA SZLACHETNA PACZKA 2017

Zapraszamy do udział w akcji SZLACHETNA PACZKA. Należy wydrukować formularz umowy wstępnej z zakładki pedagoga szkolnego lub poprosić wychowawcę/pedagoga o wydanie gotowego formularza. Podpisaną umowę do 20 października 2017r. rodzina oddaje do wychowawcy lub pedagoga szkolnego. Podpisanie umowy nie gwarantuje jeszcze otrzymania paczki. Wolontariusze w trakcie indywidualnego spotkania poznają i diagnozują każdą jednostkową sytuację. Po spełnieniu odpowiednich kryteriów, osoba ta lub rodzina zostaje włączona do konkretnego projektu, który pomoże jej wyjść z trudnej sytuacji. Dzięki temu dostaje ona szansę na doświadczenie mądrej pomocy - wsparcie w postaci paczki materialnej lub innej formie odpowiadającej na konkretne potrzeby (np. indywidualne spotkania wolontariusza z seniorem, który zagrożony jest wykluczeniem społecznym – PACZKA Seniorów, spotkania z prawnikiem, który pomaga przezwyciężyć bariery prawne – PACZKA Prawników, etc.).
SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski program organizowany przez Stowarzyszenie WIOSNA. Dotrzeć do rodzin, osób samotnych, które choć są w trudnej sytuacji, próbują na miarę swoich możliwości walczyć – to główny cel SZLACHETNEJ PACZKI.