09 PAŹ 2019

Eko Misja Nie Marnuję

„Eko Misja-Nie Marnuję”
     8 października 2019r. rozpoczął się projekt realizowany we współpracy z Bankiem Żywności. Do projektu przystąpiły klasy (IIa, IIb, IIc oraz Vc). Przedsięwzięcie jest skierowane do uczniów, nauczycieli, a także do rodziców i opiekunów. Założeniem programu jest przybliżenie dzieciom problemu marnowania żywności oraz pokazanie jego konsekwencji ekologicznych i społecznych. Uczniowie pochylą się nad problemami marnowania żywności, zmianami klimatycznymi, sposobami ochrony naszej planety. Realizując projekt "Klasa" mają  do opracowania cztery tematy projektowe:
I.                   „Jak  przekonać rówieśników, aby dbali o planetę.”
II.                „Nasza planeta za 100 lat, jeśli nic nie zmienimy.”
III.             „Jak będzie wyglądała nasza planeta, jeśli już teraz zaczniemy o nią dbać?”
IV.             „Jakie działania może podjąć każdy z nas dla ratowania planety?”
W ramach projektu uczniowie odbyli warsztaty z edukatorką Banku Żywności, by potem  przygotować się do prezentacji wybranego przez siebie tematu.