Strona główna/Aktualności/Digital Youth Forum w naszej szkole.

Digital Youth Forum w naszej szkole.

11 Czerwca 2021

Jak sprzed ekranu własnego komputera zmieniać świat na lepsze? Jak rozmawiać o lękach, trudnych emocjach i przyszłości? Jak pokonywać niewidzialne bariery i wspólnie przeciwdziałać wykluczeniu rówieśników? Na te i inne pytania 10 czerwca poszukiwali odpowiedzi uczestnicy i uczestniczki Digital Youth Forum 2021. Na wirtualnej scenie wystąpił m.in. Michał Rogalski - młody twórca ogólnopolskiej bazy danych o epidemii koronawirusa, Jan Gawroński - nastoletni działacz na rzecz osób w spektrum autyzmu, Hania Sywula - promotorka zdrowia psychicznego oraz Kamil Śliwowski - animator edukacji medialnej i cyfrowej. Digital Youth Forum organizowane jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę już po raz szósty z myślą o uczniach klas 7-8 szkół podstawowych i 1-3 szkół ponadpodstawowych. Na wirtualnej scenie młodzi ludzie oraz dorośli specjaliści opowiadali uczniom, jak wykorzystywać internet do realizacji swoich pasji i zuchwałych pomysłów na zmianę świata. Forum poprowadziła Justyna Suchecka, dziennikarka TVN24 nagrodzona w 2020 r. Grand Press za cykl tekstów o uczniach, którzy w czasie nauki zdalnej wypadli z systemu edukacji.